Oznámení
Smazat vše

Dvacátý první školní den

1 Příspěvky
1 Uživatelé
0 Likes
432 Zobrazeno
Estimable Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

A je tu poslední den v měsíci září. Máme za sebou už celý měsíc. Neuvěřitelně rychle to utíká. Učivo stíháme podle plánu, trošku pozadu jsme v prvouce. Dětem jsem slíbila, že se od zítřka vytasím s jedničkami, když už je umíme psát, tak proč by si je děti nezasloužily za svoji práci? S dalšími známkami zatím ještě počkám, abych děti nevyplašila. Až si všichni nastřádají pár jedniček a seznámí se s pocitem správné a pečlivé práce, tak přitvrdíme i dalšími známkami. Ale na to je ještě čas. Zatím používám k hodnocení razítko sluníčka a mraku (ten využívám opravdu velmi málo a je většinou za odbytou a nezkontrolovanou práci). Děti se na jedničky moc těší a musím to udělat tak, aby zítra každý alespoň jednu jedničku dostal. Však ono se něco u každého najde 🤣.

Dneska jsme v českém jazyce tvořili slabiky s písmenem E a jak jsem trochu očekávala, tak při čtení všech slabik, které umíme, se to již začalo někomu plést. Věřím, že při pravidelném čtení a domácí přípravě nedostatky brzo vylepšíme. Narazili jsme také na písmeno Ě - s každým novým písmenem píšu na tabuli jména dětí ze třídy, které mají dané písmeno ve svém jménu. Máme ve třídě Vojtu, takže na tabuli bylo napsáno také jméno VOJTĚCH. O existenci písmenka Ě jsme si pověděli, ale zatím ho pro naše čtení nepotřebujeme. Napsat písmenko E se dětem pěkně povedlo, zrovna tak výborně zvládly určit a napsat první písmeno ve slově. Slabiky s E jsme opět vyvodili s pomocí motýlků.

S Matýskem jsme psali číslici 1. Včera to nešlo úplně nejlépe, starost dělal dětem sklon číslice, ale musím uznat, že dneska se velmi vylepšily. Chodily po třídě, prohlížely práce spolužáků a pěkná díla ocenily pohlazením kamaráda 👍. Také jsme dnes použili mazací tabulky a jedničky zkoušeli na ně. Procvičovali jsme jednoduché úlohy, kde jsme označovali počet prvků pomocí koleček. Padaly první pokusy o napsaný příklad 🤠. Práce s mazací tabulkou je fajn. Zase trošku změna.

A teď už vzhůru do října 😀 😉.


   
Citace