Oznámení
Smazat vše

Osmdesátý sedmá školní den

1 Příspěvky
1 Uživatelé
0 Likes
389 Zobrazeno
Estimable Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

Ve slabikáři jsme pracovali na str. 13. Nejprve jsme četli sloupečky slov s písmenem B a hráli si se slovy. Opis pěti slov proběhl bez chyby. Cv. 3  - čtení slabik a označování těch, které tvoří slovo už známe, tentokrát ale bez nápovědných obrázků. Byly tři chyby, ostatní zvládli na výbornou. Následovalo vybarvování obrázku podle zadání. Tady přituhlo. Na výběr b,p,d. Velmi podobné tvary. Dalo se čekat, že se objeví chyby. Malé b ještě nemají děti úplně zažité a tak se jim plete. Šest dětí udělalo chybu. A podobné to bylo i v posledním cvičení, kdy vybírali slova do věty podle obrázku a na výběr byl pupen, buben, lupen. Lupen nevybral nikdo, ale pupen a buben pár dětí popletlo. Však to budeme trénovat. V písance procvičování slov s písmenem k. Přepis je samozřejmě obtížnější než opis, ale většina zvládá správně. Dozkoušela jsem zbytek třídy na individuální čtení. Když to shrnu, tak z 18 přítomných dětí tento týden přečetlo 14 správně slova typu xxo/xo - malé čtení str. 10 cv. 3. Použili jsme ubíhající text rychlost 4 někdo 5. Dvě děti s několika chybami a zbylé dvě děti s velkými problémy. Oba vadu řeči, jeden z nich je s asistencí a tam bylo i špatné čtení samostatných slabik.

V matematice bylo dnes vyvození sčítání v oboru do 10. Nejprve jsme procvičovali na mazacích tabulkách, soutěžili ve správnosti napsaných příkladů a když už to opravdu všem šlo, tak samostatná práce do sešitu. První cvičení dopadlo bez chyby a to druhé (pátrací po informacích z prvního cvičení) pokazily tři děti. Opět byly všechny schopné samostatné opravy. Trénovali jsme opět otázky a odpovědi. Ve zbytku času jsme dali oblíbené Bingo na +,- do 10. Příklady na odčítání do 10 jim šly dobře, ani jim nedošlo, že jsme se je vlastně ještě neučili 😎.

Poslední hodinu jsme dodělávali naše iglú s Eskymáky. Práce to byla opravdu docela náročná, hlavně otiskování legových kostiček, alias cihel, ale děti to bavilo 😀 👍.

Dnes jsem také dětem rozdala všechny sešity a dokonce pro jistotu i třetí díl Matýska, protože nevím, zda v pondělí nastoupíme do školy nebo ne. Dětem jsem vysvětlila případnou budoucnost a kupodivu se nikdo neradoval, že možná po víkendu nebudou muset (smět) do školy. A tak jenom pevně doufám, že se uvidíme dříve než po Velikonocích 😨. Moc mě to mrzí, protože teď opravdu makáme a daří se nám.

Tak všem pevné zdraví!!!


   
Citace