Oznámení
Smazat vše

Čtvrtý den distanční výuky

 

Jana Komarkova
Estimable Member
Přidal se: před 2 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

Nový týden - nové zkušenosti

Naše škola zajišťuje výuku pro děti, které mají rodiče v záchranných složkách. I jedna holčička z mé třídy chodí do školy. Nedá mi to a chodím za ní, abychom spolu udělaly učivo, které jim zadávám. Sama na vlastní kůži poznávám, že ani tváří v tvář ve dvou lidech není výuka příliš rychlejší, samozřejmě pokud děláme opravdu všechno poctivě a jedeme všechna IC. Strávíme tak spolu dvě hodiny, někdy i více, pokud děláme češtinu, matiku i prvouku. Vidím, jak náročné je to pro rodiče (sama mám dvě samostatné dospělé děti studující na VŠ) malých dětí a to většinou mají děti minimálně dvě. Zjišťuji, že jako rodič bystrého dítěte bych asi všechna IC nevyužívala, možná bych někdy vynechala i výuková videa, ale pro slabší děti je to ohromná pomoc. Každý si v tomto programu musí najít to své, využít to, co mu vyhovuje. Je ale náročné (a určitě i nezdravé) nechat děti dopoledne čtyři hodiny koukat do monitoru...

Dneska jsem i pár dětí z mojí třídy navštívila (setkání samozřejmě s rouškou a třeba i v pergole na zahradě a s doporučeným odstupem), chtěla jsem zjistit úroveň čtení a dalšího učiva, ale hlavně se s dětmi vidět "naostro". Ráda bych v tomto týdnu navštívila celou mojí třídu a pomohla rodičům s případnými problémy. Máme štěstí, že na našem území kovid tolik neřádí. Pokud by distanční výuka měla pokračovat i v listopadu, tak se s dětmi budeme scházet online v malých skupinkách. Zatím jsme takové setkání ale neuskutečnili.


Citace
Miloš Novotný
Spoluautor Admin
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 113
 

Zlatá slova Jano,

výuková videa nejsou samospásná. Představa, že rozešlu odkazy na videa a vrátí se mi do školy žáci, kteří skvěle čtou, je velice naivní.

Pro rodiče je využívání výukových videí novou "rodičovskou dovedností". Pokud nebyli žáci ve škole doposud nápodobou vedení k samostatnému používán, nebo rodiče nebyli přímo "metodicky" instruování, je malá pravděpodobnost, že bude používání v distanční výuce úspěšné.

Výuková videa jsou pouze nástroj.

 


OdpověďCitace