Oznámení
Smazat vše

Padesátý školní den

 

Jana Komarkova
Estimable Member
Přidal se: před 2 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

Dnešní den jsme začali společným čtením z tabule a po té jsme se seznámili s dalším novým písmenem V (str. 20). Tradiční úkoly, které už děti zvládají samostatně, jenom kvůli vietnamské dívce Valče opakujeme správné názvy slov začínajících na N. Ve cv. 5 nás ani nevyvedly z míry čtyři nabízené slabiky k obrázku místo původních dvou. Toto je pro děti hračka. Písmenko V jsme také skládali z vlastních těl. V písance jsme procvičovali slabiky a slova s písmenem a, kde nás trochu trápí napojení a na jiné písmeno. Napsali jsme si diktát slabik (psacích) a až na chlapce s asistencí měly všechny děti bez chyby. Opět velká radost. V písance nás čekal přepis slabik a opis celých slov. Občas někdo zapomene čárku, ale většina dětí měla v pořádku.

V matematice (str. 8) jsme dnes zkusili pokus. Děti pracovaly ve dvojicích. Měly samostatně kontrolovat svoje výsledky se sousedem v lavici a případné rozdíly prodiskutovat a opravit. Asi polovina děti byla schopná spolupracovat se sousedem a řešit rozdílné výsledky, ostatní nějaké chyby přehlédly. Byl to první pokus o vzájemnou spolupráci a pomoc. Nedopadlo to zase tak zle. Před  tím jsme si společně vysvětlili zadání celé stránky a pak už to bylo na dětech. I ony z toho byly trošku rozpačité, protože opisování jim zrovna moc neschvaluji a najednou to bylo dovoleno, ba přímo nařízeno povídání o tom, proč ty tam máš tenhle výsledek, když já tam mám úplně jiný... 😀. Stránku zvládly dobře, někdo trochu zápasil se cv. 5 (mat. řetěz), zdůraznili jsme si i to, že pokud v takovémto typu úloh uděláme chybu hned na začátku, tak je potom už všechno špatně.

Došlo i na Oskara a na povídání o Štědrém dnu, na dárky, ze kterých by asi měli radost rodiče, někdo z dětí dal i tip na nového manžela pro maminku..., povídali jsme si o štědrovečerním stolování a o velkém tajemství. Na Vánoce už se všichni těšíme a moc mě mrzí, že to teď máme ve škole takové zvláštní a jiné než o předcházejících Vánocích, chybí koledy... a nejen to. Ale co, bude líp 😉.


Citace