Oznámení
Smazat vše

Padesátý druhý školní den

1 Příspěvky
1 Uživatelé
0 Likes
385 Zobrazeno
Estimable Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

Dnešní ráno jsme měli hudební zážitek. Jeden chlapec z naší třídy (Ondra) chodí již třetím rokem do ZUŠky na flétnu. Přinesl videonahrávku z koncertu. Pozvala jsem tedy děti na koncert a to se vším všudy. Pohodlně se posadíme, nemáváme na kamarády v jiné řadě, nejíme, nepijeme, máme vypnutý telefon,...po prvním zazvonění se utišíme a po druhém zazvonění se zhaslo a koncert začal. Děti poslouchaly a obdivovaly Ondru, který se styděl, protože hrát hlavní roli je opravdu těžké. Na konci jsme mu zatleskali, Ondra odešel, děti tleskaly dál, Ondra se musel vrátit, znovu se uklonit na všechny strany, děti tleskaly dál, Ondra musel dát přídavek 🙂 Pustili jsme si skladbu znovu, Ondra si následně vysloužil "standing ovation" 🤣 a pak teprve bylo po koncertě. Bylo to poučné pro všechny a Ondrovi to určitě udělalo radost, i když i pro něj to nebyla jednoduchá role. Meli jsme moc pěkné zahájení dne.

Ve slabikáři jsme potom pracovali na str. 22 a zaměřili jsme se na čtení předložek VE společně s obrázkem. Ve cv. 2 jsme kupodivu cekem pěkně četli trojslabičná slova. Došli jsme ke slovu NEVELÍ a vysvětlili jsme si jeho význam. Naštěstí máme ve třídě muže (asistenta) a ten na sebe převzal roli generála a ukázal dětem správný význam slova VELÍ. A tak se třídou nesly povely VPRAVO VBOK, ČELEM VZAD, VLEVO VBOK,... děti se točily kolem dokola, moc pěkně jim to šlo 😀. Čtení článku o PEPOVI, VÍTOVI A YVONĚ šlo dobře, stihli jsme několikrát. V písance jsme poprvé psali malé psací o. Dril z a nesl své plody a tak se písmenko o k mé veliké radosti dařilo všem. Konečně zbyla i chvilka na malé čtení a každý dostal prostor. Mám obavy z Vánoc. Dva týdny bez školy, doufám, že děti budou doma pravidelně číst, jinak to bude na začátku ledna hodně složité...

V matematice (str.10) byly dnes slovní úlohy. Přibyla nám do peněženky pětikoruna a tak jsme se učili, čím ji lze nahradit. Udělali jsme dvě úlohy společně.  Jednu na + a jednu na -. Zbytek byl za domácí úkol. Potom jsme trénovali + a - ústně, na mazacích tabulkách znázornění pomocí prázdných a plných koleček, tvoření příkladů na + a -.

V prvouce jsme se věnovali zimním sportům. Moc se mi líbí, že i v prvouce už se dají číst krátké příběhy a plnit úkoly zaměřené na čtení s porozuměním. V dnešním cvičení udělaly chybu jenom dvě děti.

Zítra nás čeká poslední den před vánočními prázdninami. Co nám asi přinese???


   
Citace