Oznámení
Smazat vše

Třicátý osmý školní den

 

Jana Komarkova
Estimable Member
Přidal se: před 2 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

S pátkem jsme si pozvali do třídy další nové písmeno J. Už je to téměř rutina, když máme pracovat s novým písmenem. Nejprve zásoba slov od J, pak máme na tabuli jména dětí ze třídy, která obsahují dané písmeno a to vyhledáváme, označujeme a určujeme jeho pozici (na začátku, uvnitř, na konci) a pak už frčí cvičení ze slabikáře (dnes str. 8) téměř samostatně. Vietnamské slečně vysvětlujeme význam slov a také jsem si všimla, jak jí její spolužák pomáhá vysvětlit zadání (jsou k sobě ohleduplní 😍). U obrázku s jetelem (v myšlenkové mapě) neoznačila, že začíná na J. Pak jsem se jí ptala, jak si obrázek pojmenovala a ona že KVĚTINA. Samozřejmě jsem jí to uznala. Květina přeci nezačíná na J, ale znovu jsem jí rostlinu pojmenovala jako JETEL. Je to pro ni taková spousta nových slov a doma mluví většinou jenom vietnamsky. Je to pro ni ohromně obtížné a ona se ohromně snaží...Narazili jsme také na ježka s jablky a vysvětlili si, jaký je to omyl, že ježek je hmyzožravec - všežravec, ale není jablkožravec 🤣. Upozornila jsem na rozdíl mezi J a L. A čtení sloupečků se slabikami s J nebyl žádný problém a zrovna tak, když jsme překlapli na malá tiskací. Také jsme měli po třídě rozmístěné obrázky a děti je musely všechny dohledat a zapisovaly počáteční slabiky. Bylo to téměř bez chyby. V písance jsme na str. 7. Včerejší trénink psacího e nesl ovoce, ale někdo si zatvrzele píše dál stejné chyby (vyvrací kličku)...chjoooooo 😨. 

V matematice opět další opakovací stránka (str. 56) celá samostatně. Objevily se chyby v příkladech s nulou. Zajímavý byl rozklad čísel, kde si děti mohly samy vybrat, na co rozloží (cv. 1). Po vysvětlení bylo do 10 minut všechno hotovo a tak zbyl čas na matematické hříčky.

Téměř dvě hodiny jsme dnes věnovali výrobě andělů se srdcem na dlani. Přeci jenom už jsou skoro za dveřmi 😇. Ale práce děti bavila a povedla se 👍. S dobrou náladou jsme se rozešli na víkend a v pondělí navi 🖐️.

Toto téma bylo změněno před 1 rokem uživatelem Jana Komarkova

Citace