Oznámení
Smazat vše

Třicátý devátý školní den

1 Příspěvky
1 Uživatelé
0 Likes
503 Zobrazeno
Estimable Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

Nový týden jsme zahájili povídáním o adventu a o včerejší první adventní neděli. Přinesla jsem větvičky a ozdoby na svícínek a také jsme si jeden společnými silami vyrobili. Takže my máme adventní pondělí a taky jsme si zapálili první svíčku 😀.

S Agátou jsme procvičovali čtení s písmenem J (str. 9). Pokud čteme společně, tak se určitě pár dětí sveze a ty pak odhalím, když čtou samostatně. Někdo bude muset zabrat víc i doma. Cv. 1 jsme překlapli na malá tiskací písmena a opět úspěch. Spojovali jsme také slabiky, které tvoří slovo. To šlo pěkně. Dokonce ani nezapomínali znaménka 🤣. A ve cvičení 4 - vybírání slova do věty podle obrázku chyboval jenom jeden žák. V písance str. 8 - malé psací l - vyvodili jsme podobnost s malým psacím e (velký brácha, malý brácha 😉). Pořád ještě někoho trápí správný sklon...

V matematice jsme doplňovali znaménka  +,- do příkladů, aby byl výsledek pravdivý. To byl nový typ cvičení a pár dětí (pro které je kontrola zbytečná) bylo méně úspěšných. Ve velkém sešitě (str. 57) jsme si společně vysvětlili jednotlivé úkoly a pak už samostatná práce. Veliká většina bez chyby. Ale je pravda, že jsme si před tím zopakovali pár slovních úloh na mazací tabulku. Některé děti snadno zapomínají, jaká kolečka jak označit. Plná, prázdná, poškrtaná, bude příklad na + nebo na - ... a utvořit otázku také ještě neumí všichni.


   
Citace