Oznámení
Smazat vše

Stý sedmý školní den

1 Příspěvky
1 Uživatelé
0 Likes
273 Zobrazeno
Estimable Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

Ve slabikáři (str. 11 - 12) jsme se vrátili k četbě článku Kde je Zuzanka doma? Čteme již  po několikáté a je to znát. Ubíhající text s celým odstavcem. Děti se učí s tímto typem číst a jde to dobře Některé děti jsou i rychlejší a pak mají radost, že vyhrály nad Agátou 🤣. Dokončili jsme všechny úkoly k textu. Obrázkovou osnovu splnili až na dva "spolupracovníky v lavici" všichni správně. Aspoň jsme si měli na kom ukázat výhody a nevýhody opisování. Pustili jsme se ještě do další stránky První pohádka. Básničku kupodivu čtyři děti nikdy neslyšely, ostatní znaly téměř zpaměti. Vybírali jsme obrázky k jednotlivým slokám, to byla pro většinu hračka, chyb bylo minimum. Ještě jsme na závěr stihli napsat slova KORÁLE, KRÁL, HONZÍK. Někdo opět psacím.

V matematice mě snad včera vyslyšela nebesa, protože dneska jsme opět opisovali příklady do sešitu a až na jednu slečnu byly samé jedničky, včetně správně vynechaného řádku, napsaného datumu na správné místo, dokonce i správný řádek. Já věděla, že to jednou musí přijít 🤩 😎. To nadání tam někde je, jenom neví kudy ven 🤣 🤣 🤣. V pracovním sešitě (str. 49) dnes pracovaly děti zcela samostatně. Překvapilo mě, jak dobře jsou schopní určit polohu čísla na skoro slepé číselné ose. I slovní úlohu zvládli dobře, někdo trochu zápasil s odpovědí, ale bylo jasné, že si po sobě odpověď nepřečetl, protože jinak by to musel poznat, že to nedává smysl. Cv. 4, 5 většinou správně, ale docela dost dětí udělalo jednu chybu, takže je evidentní, že je to z nepozornosti.

Další hodinu jsme psali do písanky (str. 24) slabiky dě, tě, ně a slova s těmito slabikami. Dnes byla opět samolepková výzva, ale osm dětí si muselo nechat zajít chuť, protože znamínek bylo na téhle stránce opravdu hodně a ne všichni je zvládli všechna opsat. I tak to dnes bylo pěkné psaní, děti se snažily a krasopis se dařil. Vysvětlili jsme si, že krasopis nerovná se prasopis 🤣 🤣 🤣.

Poslední hodinu jsme měla připravené hry s různými kartičkami, zkrátka skupinová oddechovka a místo toho jsme se opět asi 30 minut vychovávali a opakovali pravidla slušnosti... i to je holt potřeba. Domů jsme ale šli s úsměvem. Před námi je přeci víkend 🤗.


   
Citace