Oznámení
Smazat vše

duben 1. týden

 

Miloš Novotný
Spoluautor Admin
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 113
Úvodní téma  

Hezký dobrý den všem,

v tomto týdnu jsem se v online vyučování dostal:

- ve Slabikáři 2 na stranu 27 (Hodně jsem se věnoval čtení slov, kde je slabika xxo| na první pozici. Procvičujeme i čtení předložkových vazeb a dýchání při čtení.)

- v písance 2 na stranu 25 (Zde již zařazuji krátké diktáty a pomalu nastavuji psaní předložkových vazeb.)

- v Oskarovi jsem na straně 51 (stranu 50, Velikonoce, jsem přeskočil. Budu se jí věnovat příští týden. V týdnu jsem se zaměřil na aplikované čtení a psaní.)

Jsem rád za každou popisnou zpětnou vazbu, která vede k posunu.

Ve videích je velice krásně vidět, jak se učím učit v online prostředí. 

Živou třídu online vyučování nenahradí, ale začínám si uvědomovat i pozitiva online výuky. (Individuální tempo výuky, klid možnost soustředění,....)

Zdraví a děkuje

MN

 


Citace
Miloš Novotný
Spoluautor Admin
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 113
Úvodní téma  

Hezký dobrý den přátelé,

v tomto období byste mohli být zhruba zde:

Agáta: Slabikář 2; písmena F, G; strany 36 až 41 (Pokud na těchto stránkách nejste, nevadí. I v tomto roce doporučuji zvolnit tempo. Část Slabikáře 3 si můžete nechat do 2. ročníku. Nebo celý. V záloze máte Zdokonalujeme ke SL3, tam můžete opakovat SL1 a SL2. To se může u mnohých dětí hodit víc, než je nutit do náročných textů a cvičení v SL3)

Písanka 2: strany 28 až 31 (V písance jsou na opisování slova typu xxo|xo| "vlaky". Tady doporučuji důslednou přípravu i před opisem. Rozložit na slabiky a pak na písmena. Aby žáci do hlavy dostali model, kterým se budou řídit v době, kdy budou podobná slova psát "z hlavy")

Matýsek (3. díl): číselný obor 0 - 15; strany 1 až 5 (Asi je dobře, že v této době, kdy se žáci vrací do škol, budete probírat tuto lehkou část učebnice. Protože tato látka žákům půjde, můžete se více věnovat cvičením, kde je použita aplikace čtení v matematice. Pokud si děti zvyknou číst i v Matematice, tak budou lépe zvládat slovní úlohy. To však platí i o Prvouce)

Oskar: téma Čas; strany 54 a 55 (Ve cvičení 54/1 můžete propojit určování času s Matematikou. Pokud někteří žáci ještě nepochopili určování celých hodin, použijte v MIUč cvičení, ve kterých se to v Matematice postupně učili.)

Ať se vám ideálně daří. Ať zvládnete testování s žáky (Záměrně nepíši "testování žáků".)

Zdraví a děkuje

Miloš Novotný


OdpověďCitace