Oznámení
Smazat vše

Stý dvacátý devátý školní den

1 Příspěvky
1 Uživatelé
0 Likes
290 Zobrazeno
Estimable Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

Poslední pondělní testování v první třídě je za námi bez ztráty kytičky 😊. Během čekání na výsledky jsme znovu rozebrali náš víkendový výlet. Jsem ráda, že kvůli spaní pod širákem nikdo neonemocněl a všichni tu nepřízeň tvrdé země pod hlavou zvládli 🤩. Pak jsme se pustili do poslední práce ve slabikáři. Stránky Prázdniny 1 a 2 byl náš cíl. Už pracujeme společně a práci neznámkuji. Vyhledávali jsme rýmy v básničce, určovali opět rozdíl mezi příběhem a básničkou, zkoušeli doplňovat do verše obě nabízené možnosti a někdy se u toho i dost zasmáli 😎. Odpovědi ANO/NE byly snadné. Pak jsme se věnovali rýmům. Ve cv. 4 jsme nejprve pojmenovali obrázky a zjistili, že chleba a ručník se nerýmuje. Tak hledáme nová pojmenování, až jsme zjistili, že chleba by mohl být VEKA a ručník DEKA 🤡. A vyprávěním o plánech na prázdniny jsme se rozloučili s Agátou a poděkovali za všechno, co umíme a že toho za ten první školní rok nebylo málo 🤗 🤩.

Část dnešního dne jsme ještě věnovali Oskarovi a opakování téma DOMOV. Vysvětlovali jsme si rozdíl mezi pohledem a SMS zprávou. Zrovna byl Ondra minulý týden s rodiči na dovolené a poslal nám pohled. Všichni se seběhli, aby ho přečetli. Jiná srdcovka než přečíst jenom zprávu v telefonu. Navíc Ondra pravil, že ten pohled zaplatil ze svojí pokladničky 😍.

Ve zbytku dne a už ho moc nebylo, jsme rozdávali obrázky, které jsme malovali a dělali úklid ve třídě. Závěr školy už je za dveřmi 😀.


   
Citace