Oznámení
Smazat vše

březen 4.týden

 

Miloš Novotný
Spoluautor Admin
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 113
Úvodní téma  

Během celého týdne probíhala online výuka. Vysílání si již nachází své diváky. Při zasílání domácích úkolů nám rodiče často píší poděkování.

Tento týden se mi podařilo projít:

SL2 do strany 22; Ps 2 do strany 19; Prv do cvičení 48/3; pokus - Lentilková duha

Jsem si vědom, že vysílání sledují spíše nadaní žáci se skvělým a motivujícím domácím prostředím. Ale myslím si, že podpora těchto žáků je také důležitá, protože to budou oni, kdo vám pomohou, až se žáci vrátí do lavic.

Buď tím, že se dále dokáží samostatně vzdělávat a tím vám otevřou prostor pro ty, kteří vzdálené výuce tolik nedali. Nebo vám s výukou přímo pomohou třeba formou párového vyučování (žáci si budou vzájemně pomáhat).

Uvidíme. Ještě nás čeká chůze na dlouhou cestu.

Máte nějaké náměty, jak online výuku vést? 

Zdraví, klid a pohodu přeje

Miloš Novotný

 


Citace
Miloš Novotný
Spoluautor Admin
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 113
Úvodní téma  

Hezký dobrý den přátelé,

v tomto období byste mohli být zhruba zde:

Agáta: Slabikář 2; písmena Ch, F; strany 30 až 35 (Čtení CH, opět pro některé žáky oříšek. Na začátku čtení není špatné si v textu všechna "ch" označit. Pomůžete tak žákům, kteří ihned zrakově nevnímají "ch" jako celek.)

Písanka 2: strany 24 až 27 (Používáte jako předstupeň nácviku psaní, čtení psacího písma?  Ve Slabikáři 2 si může každé sloupečkové cvičení na procvičování čtení slov otevřít i zapsané psacím písmem. Možná, že by se tyto rámečky mohly použít i jako přepis do sešitu. samozřejmě až v době, kdy žáci tato psací písmena ovládají.)

Matýsek: číselný obor 0 - 10;opakování; strany 57 až 60 (Zakončili jste 2. díl. Třetí část nepracuje ihned s celým číselným oborem 0 až 20, ale nejprve si všechny typy matematických operací proberete v oboru 0 až 15. Pokud byste chtěli nadané žáky rozvíjet, můžete využít PL na sčítání a odčítání přes 10 pouze do 15.)

Zde je odkaz:

https://www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Scitani_odcitani_PL/Scitani_odcitani_PL.mc&maintitle=Matyskova_matematika_3dil_2018/Matyskova_matematika_3dil_2018.mc&pageord=2

Oskar: téma Jaro; strany 51 a 53 (Jaro si stále dává na čas. Možná, že někdo přehodil pořadí kapitol a nejdříve probral kapitolu Čas a poté až kapitolu Jaro.)

Ať se vám ideálně daří.

Zdraví a děkuje

Miloš Novotný


OdpověďCitace