Online seminář „AMOS – soubor vzdělávacích materiálů pro 1. ročník“

Vážení vyučující,

velice nás potěšil velký zájem a pozitivní ohlasy na online verzi akreditovaného semináře AMOS – soubor vzdělávacích materiálů pro 1. ročník uskutečněnou v loňském roce.

Proto jsme se rozhodli uspořádat reprízu tohoto online semináře také v letošním roce v termínu od pondělí 19. 4. do pátku 30. 4. 2021.

Seminář je rozšířen o 5. bonusovou část, ve které Vás seznámíme s tím, co je za poslední rok u AMOSe nového.

Za účast na této online verzi akreditovaného semináře vystavíme účastníkům osvědčení o jeho absolvování (podmínkou je zhlédnutí obsahu v rozsahu alespoň 8 vyučovacích hodin).

Vysílání přes YouTube kanál se uskuteční ve čtyřech blocích po dvou vyučovacích hodinách od pondělí 19. 4. 2021 do pátku 30. 4. 2021.

Každou část budete moci zhlédnout dle Vašich časových možností kdykoli během tří dnů.

Přihlašovaní je již uzavřeno.

V případě dotazů se obraťte na e-mail rehackova@nns.cz.

Jak hodnotili online seminář AMOS jeho účastníci?

Seminář byl pro mě velkým přínosem, plný cenných a osobních zkušeností. Oceňuji i to, že byla možnost jej zhlédnout během 24 hod a ne jen v  jednom určeném čase.

Mgr. Hana Procházková

Děkuji autorovi i celému týmu za precizní a systematickou práci, která je založena na moderních pedagogicko-psychologických poznatcích a  zkušenostech z praxe.

Mgr. Lucie Šaradín Hrbková

Seminář byl velmi inspirativní, poučný a bavil mě. Vždy jsem se těšila na další díl semináře.

Mgr. Alena Brožová

Pokračovat na další hodnocení.

Jak hodnotí výuku se souborem AMOS účastníci semináře?

Učím letos poprvé podle Amose a je to úplný LUXUS, který v této době nabízíte. Samozřejmě největší díky patří panu Mgr. Novotnému za dokonalé zpracování. Je tomu rok, co jsem se zúčastnila semináře o učebních materiálech AMOS, který mě velmi nadchl a mluvil z duše – komplexnost učebních materiálů a propojení jednotlivých předmětů. Výuková videa mě ubezpečila, že se nemusím obávat ani uzavření školy. A hned 1. září jsem proto také ujistila rodiče, že s těmito novými učebními materiály zvládneme i případnou distanční výuku. To jsem vůbec netušila, co nás čeká. Ve škole jsem děti záhy seznámila s výukou pana učitele, který jim pak již v říjnu pomáhal s prvními kroky v českém jazyce i matematice. Nyní nám to „frčí“ i při on-line výuce.

Mgr. Marcela Mašková

Anotace akreditovaného semináře:

  • úvodní představení uceleného souboru vzdělávacích materiálů AMOS (Čteme a píšeme s Agátou, Matýskova matematika, Oskarova prvouka)
  • seznámení s metodou tří startů (analyticko-syntetická metoda využívající prvky genetické metody)
  • inspirace pro budování základů čtenářské gramotnosti se souborem vzdělávacích materiálů Čteme a píšeme s Agátou
  • náměty na další rozvoj čtenářské gramotnosti ve 2. ročníku
  • seznámení se vzdělávacími materiály Matýskova matematika pro 1. až 5. ročník (včetně námětů pro využití výukových videí a dalších pomůcek)
  • představení vzdělávacích materiálů Oskarova prvouka
  • zodpovídání dotazů účastníků

Rozsah: 8 vyučovacích hodin

Lektor: Mgr. Miloš Novotný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *