Souběžně s tištěnou učebnicí ZÁPIS JE TU vychází její interaktivní podoba. Cvičení zde uváděná byla ověřena v přípravných kurzech pro předškoláky na základních školách. Prostřednictvím tabletu tak vyučující měli možnost pracovat s dětmi na jednotlivých stranách také formou, která výuku velmi obohatila, např. zvětšení obrázku, jeho přesun nebo vybarvení pouhým dotekem prstu apod. Všechny tyto formy práce jsou pro děti velmi lákavé.  Žákovské verze si přitom lze stáhnout i do tabletu a pracovat s nimi s pomocí rodičů i doma.

Zápis je tu můžete vyzkoušet ZDARMA na 30 dnů.

Pracovní učebnici Zápis je tu doporučujeme:
– pro práci v přípravných kurzech pro předškoláky na základních školách,
– pro práci v mateřských školách,
– pro práci doma s rodiči,
– při ověřování znalostí u zápisu (i po zápisu) do 1. ročníku.

A jaká cvičení v rámci interaktivní učebnice Zápis je tu najdete?

K pohádkám, které jsou uvedeny v papírové verzi učebnice, nabízíme audiopohádky. Velmi oblíbené je pexeso, které obsahuje obrázky z jednotlivých stran učebnice. Při této hře děti hledají dva stejné obrázky a pojmenovávají je. Počet karet je přiměřený věku dětí, proto všechny děti mohou prožít pocit úspěchu z odhalených kartiček.

Naše pexeso se však od běžného pexesa odlišuje. Záměrně byly vybrány obrázky, které se odlišují barevně, aby se děti s jistotou naučily od sebe odlišovat jednotlivé barvy. Například v pexesu „Koťata“ je každé kotě jinak barevné.

Obrázky pod rukou výtvarnice ožily natolik, že mohou děti inspirovat i k vyprávění. Do středu herního plánu byl umístěn myšák, který ukazuje na karty kolem sebe. Děti mu při hře vypráví o obrázcích na kartách. Například po otočení dvojic obrázků, které k sobě patří, mohou tvořit věty typu: Toto koťátko se na mě usmívá. Toto koťátko spinká. Věty mohou rozvíjet do příběhu o koťátku. Například: Toto koťátko spinká. Odpočívá. Bylo unavené, protože…

Do interaktivní učebnice byla vybrána i spousta říkanek a básniček, které jsou vhodné pro předškoláky. Tematicky jsou zaměřeny k obrázkům na jednotlivých stranách. Děti tak mají před sebou slova z říkanek zapsaná graficky do rámečků, a to pomocí teček (krátké slabiky s krátkou samohláskou) a čárek (dlouhé slabiky s dlouhou samohláskou nebo dvojhláskou). Při tleskání do rytmu říkanky mohou děti pomocí grafického zápisu vnímat délku samohlásek ve slabikách jednotlivých slov. Pro lepší orientaci je ještě každý řádek rozlišen jinou barvou. Za odměnu si na konci vybarví obrázek. K vybarvování jim slouží barevné kyblíky na ovládacím panelu. Při výběru kyblíku se jim vybraný kyblík nakloní a tak poznají, kterou barvu zvolily. K vymazání plochy použijí bílý kyblík. Těmito prvopočátečními čtenářskými rozcvičkami tak lze předejít možným potížím, které mohou při výuce čtení v 1. ročníku nastat.

Každé interaktivní cvičení je opatřeno vlastní ikonkou. Ta zpřehlední a urychlí orientaci při výběru cvičení.

Jak pracovat s MIUč+

NOVĚ můžete v interaktivní učebnici ZÁPIS JE TU pracovat souběžně s ukrajinskými dětmi, pro které jsme připravili kompletní překlad nejen stránkových, ale i interaktivních cvičení do ukrajinštiny.

ЧАС ДО ШКОЛИ

Stránky z interaktivních učebnic můžete snadno vytisknout. Instruktážní video na začátku interaktivní učebnice Vás navede.

Přejeme Vám, abyste s našimi pracovními učebnicemi pro předškoláky strávili se svými dětmi příjemné chvíle odpočinku, zábavy i ponaučení.

Kompletní nabídku najdete v našem e-shopu.