Aktualizace MIUč+ Zápis je tu

MIUč+ Zápis je tu jsme aktualizovali o:


Do interaktivní učebnice Zápis je tu jsme pro Vás připravili nové cvičení skládání obrázků s myškami.

Děti v něm pracují se stejnými obrázky, se kterými pracovaly v úkolu na stránce v učebnici, osvojily si tedy už jejich tvar i barvu.

Prohlédnou si čtyři obrázky a odpoví myšce, co mají tyto obrázky společného. Kliknutím na myšáka si mají možnost přehrát odpověď. Po kliknutí na obrázky přejdou do dalšího slidu, kde pracují s první dvojicí obrázku. Rozloží ji a zpět složí do rámečku. Při vložení správného dílku skládanky se dětem za odměnu zobrazí ve stejné poloze v rámečku vlevo hvězdička. Po složení celého obrázku se ozve pochvala a hvězdičky na děti zamrkají. Po složení obou obrázků pochválí děti myšák velikou hvězdičkou.

Obrázky, které děti skládají v rámci jednoho slidu, jsou záměrně vybrány tak, aby každý z nich byl výrazně barevně odlišný. Stejnou barvou je i obrázek olemovaný.

Pro toto cvičení jsme zvolili novou formu zadání prostřednictvím řady reproduktorů. Děti si postupně přehrávají instrukce klikáním na jednotlivé z nich. Po spuštění cvičení se zazelená první z reproduktorů, aby děti upozornil, že cvičení začnou kliknutím na něj.

Při jeho přehrání se instrukce zobrazí dole na stránce a zůstane tam po dobu, než děti kliknou na další reproduktor v řadě. Ten je již upozorňuje svým zeleným zbarvením na to, že na něj mají kliknout, aby se dověděly, jak pokračovat ve hře.

Reproduktory, které si děti už přehrály, zešednou, aby měly přehled o tom, které instrukce už si splnily. Mohou si je samozřejmě přehrát opětovně, reproduktory jsou i po zešednutí stále funkční.

Instrukce jsou nahrány v pomalém tempu, jsou stručné a srozumitelné a zadávají dětem vždy pouze jeden konkrétní úkol.

Doufáme, že toto cvičení obohatí Vaši výuku s předškoláky, které v tuto dobu připravujete k zápisu do školy. Pokud budete spokojeni s touto novou formou zadávání úkolů, připravíme pro Vás do nové podoby i ostatní cvičení.

Těšíme se na Vaše ohlasy.

Redakce předškolního vzdělávání NOVÁ ŠKOLA, s.r.o.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *