Oznámení
Smazat vše

Padesátý první školní den

 

Jana Komarkova
Estimable Member
Přidal se: před 2 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

Dnešek proběhl opět ve znamení opakování pravidel chování o přestávce. Chlapci v sobě objevují svaly a sílu, která převyšuje moudrost a tak se občas pustí do rvačky. Nemyslím si, že bych vysvětlovala chování poprvé a už vůbec ne naposled, ale i to patří k životu ve třídě. Současné děti mají problém s posloucháním a vykonáváním téhož. Ony si sice vyslechnou, co se po nich chce, dokonce to i odkývají, ale konají úplně jinak...Překvapuje mě, jak jsou děti vybavené znalostí různých odborností, ale základní slušné chování u spousty dětí postrádám.

Ve slabikáři (str. 21) jsme se soustředili na čtení sloupečků a porozumění významu. Ve cv. 3 zvládly všechny děti z nabízených slabik vybrat ty správné, které utvoří slova podle obrázku a správně je opsat. Malování víly bylo asi zábavnější spíše pro dívky, ale pro mě bylo zase zábavné prohlížet si víly, které malovali chlapci. Našla se i víla v kalhotech, kraťasech,... 🤣. Zkoušeli jsme i vílí taneček. Do písanky jsme napsali přepis slov, opět někdo zapomínal na znaménka. Napojení malého a se už lepší. Kupodivu dobře dopadlo i psaní podle obrázků. 

V matematice str. 9 jsme pracovali s Matýskovým dopočítadlem. Půlku cvičení jsme si ukázali společně a pak děti celé cvičení vypracovaly samostatně. Dopadlo celkem dobře. Pyramidy jsme si nejprve sestavili z dětských těl, sice jenom dvoupatrové, ale i tak jsme se u toho dost nasmáli 😀. Pak opět samostatná práce do sešitu. A malování označených proužků ve čtvercové síti byla hračka pro všechny. Nejdříve jsme ale shlédli Matýskův návod na videu a dětem se nejvíc líbilo, jak vylézají a zalézají pastelky 🤣 🤣 🤣.

Ještě jsme si stihli vyrobit vánoční stromečky z barevného papíru a hajdy do družiny.


Citace