Oznámení
Smazat vše

Stý osmý školní den

1 Příspěvky
1 Uživatelé
0 Likes
303 Zobrazeno
Estimable Member
Přidal se: před 3 roky
Příspěvky: 148
Úvodní téma  

Nový týden jsme zahájili opět testováním. Dnes jsme měli jiné testy, takže opět novinky, ale všechno jsme zvládli. Ve zbytku hodiny jsme se věnovali rozpracovanému textu První pohádka. Ukázala jsem dětem knížku Špalíček veršů a pohádek, ze které je i naše pohádka ve slabikáři, přečetli jsme si ji ze Špalíčku a dětem jsem přečetla i další veršované pohádky. Mnozí je znali. Je vidět, kde se doma čte dětská literatura už od mala😀. Slabikáři jsme se věnovali i ve druhé hodině. Dokončili jsme všechna cvičení, která se vztahovala k této pohádce. Většinu už dělají děti samostatně. Cvičení s "vetřelci" děláme společně, dětem se líbí házet slova do koše 😉. Začínají převládat odpovědi psané psacím písmem, i když dnes pár dětí chybovalo ve slovech s ď, ť, ň nebo ve slabikách di, ti, ni, kde psaly háček nad d, t, n. Udělali jsme si přehlídku princezen a děti jim vymýšlely jména. V části hodiny jsme psali do písanky - opakování velkých psacích písmen. Někdo hledá tvary na obrázcích po třídě, někdo listuje v písance, zkrátka stále nemají upevněné všechny tvary. Dbáme na správné paní velkého G. "Klička pod šnečkem".

V matematice (str. 50) jsme první slovní úlohu dělali společně, opět došlo na podtrhávání podle pravítka. Zbytek stránky byl samostatnou prací a většinou bez chyb. Samostatně se děti ještě vrhli do malého Matýska a opět většina správně. Je škoda, že udělají 1-2 chyby na stránce, je vidět, že je to z nepozornosti. No, ale oprava je nemine...

Poslední hodinu jsme se vyvenčili na hřišti a zkoušeli štafetový běh. Tady se ukázalo, jak je pro někoho složité běžet na dané místo, převzít a předat štafetový kolík dané osobě..., ale co, bylo to poprvé 😉.


   
Citace